Prof. Dr. Işık Üstüner #+90 533 931 82 03GSMAdres:Ekinoks Rezidans, E-1 Blok, Kat: 6, Daire: 94 Beylikdüzü


Kapalı Rahim Ameliyatı

Kapalı Rahim Ameliyatı Nedir?

Kapalı rahim ameliyatı, histerektomi olarak da bilinen, rahmin tamamını veya bir bölümünü almak için uygulanan cerrahi operasyondur. Bu operasyon sırasında özel cerrahi kesi ve dikiş tekniklerine başvurulur. Bu teknikler kullanılarak hastanın rahminin tamamı veya bir bölümü çıkarılır. Böylece rahim kaynaklı rahatsızlıklar ortadan kaldırılmış, bu rahatsızlıklar sebebi ile vücudun farklı yerlerinde görülebilecek sağlık sorunları engellemiş olur. Kapalı rahim ameliyatı pek çok farklı şekilde yapılabilmektedir. Ankara kapalı rahim ameliyatı çeşitleri arasında; rahim ve rahim ağzının tamamen alındığı ‘’Total Histerektomi’’, rahmin alındığı ancak rahim ağzının alınmadığı ‘’Subtotal Histerektomi’’ ve rahimle birlikte çevre dokuların da alındığı ‘’Radikal Histerektomi’’ yer alır.

Kapalı Rahim Ameliyatı Neden Yapılır?

Kapalı rahim ameliyatı, rahimde bulunan rahatsızlıkların; rahim çevresindeki organları ve vücudun tamamını olumsuz etkilememesi amacıyla yapılır. Rahim kanseri ve rahim ağzı kanseri gibi rahatsızlıklar bireylerin yaşamları için oldukça tehlikelidirler. İlerledikleri ve tedavi edilmedikleri durumlarda çevre organlara yayılma potansiyeli taşırlar. Bu da hastanın durumunun gitgide daha da ağırlaşması, tedavi çalışmalarının çok daha zor bir hal alması anlamına gelir. Bu gibi durumları önlemek amacıyla kapalı rahim ameliyatı ile rahmin bir bölümü, tamamı veya rahimle birlikte çevre dokuların bir bölümü alınabilir.

Kapalı Rahim Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Laparoskopik histerektomi olarak da bilinen kapalı rahim ameliyatı 1 ila 1,5 saat sürer. Uygulamanın süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Bunun sebebi operasyonun, doktor tarafından tamamen hastaya özel olarak planlanmasıdır. Ankara kapalı rahim ameliyatı sırasında rahmin bir bölümüne veya tamamına; tamamı ile birlikte çevre organlara da müdahale edilebilir. Bu yüzden kapalı rahim ameliyatı süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kapalı Rahim Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi operasyonun olduğu gibi Ankara kapalı rahim alma ameliyatının da birtakım riskleri vardır. Bu risklerin neredeyse tamamı çevresel faktörlerden kaynaklanır. Yani operasyonun gerçekleştiği yer, tıbbi şartlar ve operasyonu gerçekleştirecek olan ekibin deneyimi çok önemlidir. Biz operasyon sırasında yapılan işlemlerden kaynaklanan enfeksiyon ve ikincil rahatsızlık riskini düşürmek için tüm modern imkânlardan yararlanılması taraftarıyız. Kendi gerçekleştirdiğimiz operasyonlarda da buna oldukça dikkat ediyoruz.

Kapalı Rahim Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kapalı rahim ameliyatı öncesi detaylı bir muayene süreci vardır. Bu muayene sürecinde çeşitli tetkik ve görüntüleme yöntemlerine başvurulabilir. Muayene sırasında elde edilen bilgiler ışığında kişiye özel ameliyat planlaması yapılır.

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

  • Telefon Numarası:
    +90 533 931 82 03
  • Adres:
  • Çalışma Saatlerimiz:
    Pazartesi – Cuma: 09:00 – 17:30
    Cumartes : 09:00 – 14:30

Işık Üstüner – DoktorTakvimi.com

Tüm Hakları Saklıdır. Akıllı Fikirler - akillifikirler.com

tr_TRTurkish